Zoner Photo Studio - Tutoriál

Moderní způsoby sdílení fotek v ZPS

Ukážeme vám, jak lze sdílet fotky bez staromódního a neekonomického postupu v podobě vytváření zbytečných kopií souborů a zaplňování e-mailových schránek objemnými přílohami. Zoner Photo Studio nabízí několik možností sdílení, a tak vše zařídíte přímo z jeho prostředí.

To vše komfortněji než pomocí on-line zásilkových služeb – příjemce vidí náhledy sdílených fotek, které si mohou jednotlivě prohlížet a stahovat.

sdileni - rozbalovaci tlacitko

Vytvoření dočasného úložiště a odkazu na něj

Sdílet můžete jednu fotku nebo i několik fotek ze stejné složky.

  • 1V Průzkumníku (najdete jej v modulu Správce) myší vyberte fotky, které chcete sdílet.
  • 2V nástrojové liště klikněte na tlačítko tlačítko sdílet (Sdílet) a z rozbalené nabídky zvolte položku Odkaz.
  • 3V nově otevřeném okně se po chvilce vytvoří odkaz, který si můžete zkopírovat
    a vložit třeba do probíhajícího on-line chatu nebo jiné komunikační aplikace.

Uživatel, kterému odkaz poskytnete, se na fotky může podívat on-line a do svého počítače si je stáhne, jen pokud s nimi hodlá dále pracovat.

Sdílení fotek e-mailem

Zaslání sdílených fotek na e-mail probíhá velice podobně jako předchozí příklad s vytvářením odkazu.

  • 1V Průzkumníku (najdete jej v modulu Správce) myší vyberte fotky, které chcete sdílet.
  • 2V nástrojové liště klikněte na tlačítko tlačítko sdílet (Sdílet) a z rozbalené nabídky zvolte položku Email.
  • 3V dialogovém okně vypište políčka e-mailové zprávy. Chcete-li fotky poslat více příjemcům, oddělte jejich e-mailové adresy čárkou. Klikněte na tlačítko Odeslat.
    sdílení emailem

Fotky se posílají v plné kvalitě. Přesněji řečeno posílají se jen odkazy na ně, a tak ani vy, ani příjemce neztrácíte ve své schránce megabajty prostoru kvůli velkým přílohám.

Pokud ale fotky potřebujete do zprávy fyzicky přiložit, použijte funkci Odeslat e-mailem (Ctrl + Shift + M), kterou najdete v hlavním menu v nabídce Publikovat.

odeslat emailem

Tato funkce umí vybrané fotky v jednom kroku zmenšit či zkomprimovat. A zároveň vám pomůže s jejich přiložením do e-mailové zprávy rozepsané v různých e-mailových programech včetně on-line aplikací.

Například pomocí volby K přetažení do e-mailu se z připravených fotek vytvoří jeden virtuální balíček, který pomocí myši přetáhnete do zprávy připravené v jiné aplikaci. Anebo třeba i do textového editoru.

přetažení příloh do emailu

Správa vytvořených odkazů

Pro sdílení fotografií pomocí ZPS se využívá úložiště Zonerama. Vytvořený odkaz (i ten zaslaný e-mailem) je dočasný – automaticky se zruší po třech měsících, pokud jej odesílatel nesmaže nebo neprodlouží jeho platnost. Jak? Ve stejné nabídce Sdílet stačí zvolit Sdílené odkazy a dostanete se do správy odkazů, které jste dosud vytvořili.

Sdílení na sociální sítě

Přímo ze ZPS můžete své fotky také publikovat ve svém profilu na Facebooku nebo Twitteru. Po zvolení stejnojmenných položek v nabídce Sdílet se vám v novém okně otevřou stránky příslušné služby, na kterých pod svým účtem dokončíte požadovanou akci.

Poslední volbou v nabídce je Pohlednice. Pomocí této funkce můžete v programu sestavit, vypsat a odeslat tištěnou pohlednici do celého světa. K úhradě poštovného se využívá služby Paypal.

Tento tutoriál byl sestaven pro Zoner Photo Studio verze 18, některé ze sdílecích funkcí však najdete i v několika starších verzích programu, a to obvykle v nabídce Publikovat ve Správci.

Ve vyobrazení programu ZPS byly použity reálné fotografie našich uživatelů Arch.Design Group a Miele spol. s r.o.
milujemefotografii.cz

Zoner Photo Studio - Multilicence×

Děkuji za Váš zájem o program Zoner Photo Studio,

chcete-li využít naší výhodné nabídky a získat tak čtečku Amazon Kindle 5 zdarma k objednávce nad 15 000 Kč bez DPH, můžete mě kontaktovat přímo:

Michal Závacký
+420 736 510 102
michal.zavacky@zoner.cz

nebo jednoduše zadejte alespoň jeden kontaktní údaj a já se co nejdříve ozvu Vám!

Odeslat

Tyto stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s jejich používáním souhlasíte. Rozumím Více informací